Şirket Profili

2006 yılında Mimarlık-Mühendislik Bürosu olarak kurulmuş, Proje Üretimi, Restorasyon Projeleri, İç Mimari, İmar ve Hibe Danışmanlığı, İnşaat ve Restorasyon Uygulamaları alanlarında faaliyet göstermektedir. İlerleyen yıllarda firma statüsünde değişiklik yapılarak Limited Şirkete dönüştürülmüş olup faaliyetine bu statüde aynı konularda halen devam etmektedir.

Dünyada, kültür varlıklarının değerinin gün geçtikçe daha iyi anlaşıldığı günümüzde, restorasyon ve koruma çalışmalarında güncel teknolojileri geleneksel yöntemlerle bir arada kullanarak, bilim ve gelenekselin ışığında tarihi korumaktır.

Firmamız Restorasyon alanında Kültür Bakanlığı’nın belirlediği kriterleri hem proje, hem de uygulama alanlarında sağlamaktadır. (İlgili resmi gazetede yayınlanmıştır.)

Proje çalışmalarında ise mimarlığı sadece bir inşa etme eylemi olarak görmeyen firmamız, tasarımı; işlev,  yapı teknolojileri, sürdürülebilirlik, ekonomi ve sosyoloji gibi pek çok farklı çerçevede ele alarak modern, işlevsel, çevreye duyarlı ve estetik çözümler sunmaktadır.